Tarcze ćwiczeń. Środowisko do Systemu Edukacji PALETA od wydawnictwa Epideixis

System Edukacji PALETA od wydawnictwa Epideixis z pewnością każdy z Was zna. Jeśli jakimś cudem Wam umknął, możecie o nim przeczytać o nim więcej w recenzji "Wyprawki Przedszkolaka PALETA"

Tarcze ćwiczeń. Środowisko do Systemu Edukacji PALETA od wydawnictwa Epideixis recenzja


Tym razem mieliśmy przyjemność przetestować kolejne tarcze ćwiczeń do PALETY - z działu środowisko.
Dla naszej Hani, zgodnie z przypuszczeniami okazały się one zdecydowanie ciekawsze i bardziej wciągające niż wyprawka przedszkolaka.
W nim bowiem nic nie było w stanie jej zaskoczyć. Łączyła połówki tych samych przedmiotów, cienie, kolory... Nic trudnego.
Co innego w zestawie "Środowisko". Tutaj nie tylko Hania czegoś się uczy.

recenzja Tarcze ćwiczeń. Środowisko do Systemu Edukacji PALETA od wydawnictwa Epideixis

Jej ulubioną planszą jest tarcza ćwicząca przyporządkowywanie miesięcy porom roku - w niej przy okazji dziecko opanowuje rzymskie liczebniki od I do XII.
Pozostałe 11 plansz są jeszcze ciekawsze.
Dziecko może dowiedzieć się i zapamiętać co wytwarza się z jakiej rośliny czy produktu, poznać nieco ciekawostek o leśnych zwierzętach, a także nauczyć się nowych gatunków ptaków.
W zestawie tarcz "Środowisko" znajdą się również tarcze dla miłośników roślin - również tych jadalnych i leczniczych.
Tym zestawem tarcz do Palety jestem naprawdę zachwycona - Hania nie tylko chętnie ją rozwiązuje, ale przy każdej kolejnej tarczy dowiaduje się nowych rzeczy w działaniu - czyli najlepiej jak to możliwe.

Jeśli jeszcze nie widziałeś koniecznie zajrzyj do recenzji Wyprawki Przedszkolaka PALETA oraz do recenzji i pomysłów na wykorzystanie rewelacyjnej pomocy edukacyjnej od wydawnictwa Epideixis "MEMO przestrzenne. Pojazdy".

A jeśli chcesz jeszcze bardziej rozwijać dziecko przez zabawę koniecznie zajrzyj do mojego e-booka "Nauczanie przez otaczanie: 98 zabaw w czytanie" i innych kolorowych i lubianych przez dzieci pomocy dydaktycznych.


Komentarze

  1. Naprawdę ważne jest to czym nasze dziecko się bawi. Od najmłodszych lat zabawki powinny rozwijać. Ja bardzo zwracam na to uwagę i patrze na to skąd te zabawki, gry i akcesoria zamawiam. Niektórzy nie zwracają większej uwagi na zabawki ale to naprawdę ważna sprawa.

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajna rzecz trzeba przyznać. Zabawy, które rozwijają wasze dziecko to zawsze dobry pomysł.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Najlepsze układanki lewopółkulowe!

Najlepsze układanki lewopółkulowe!
i plansze edukacyjne :)