Tarcze ćwiczeń. Środowisko do Systemu Edukacji PALETA od wydawnictwa Epideixis

System Edukacji PALETA od wydawnictwa Epideixis z pewnością każdy z Was zna. Jeśli jakimś cudem Wam umknął, możecie o nim przeczytać o nim więcej w recenzji "Wyprawki Przedszkolaka PALETA"

Tarcze ćwiczeń. Środowisko do Systemu Edukacji PALETA od wydawnictwa Epideixis recenzja


Tym razem mieliśmy przyjemność przetestować kolejne tarcze ćwiczeń do PALETY - z działu środowisko.
Dla naszej Hani, zgodnie z przypuszczeniami okazały się one zdecydowanie ciekawsze i bardziej wciągające niż wyprawka przedszkolaka.
W nim bowiem nic nie było w stanie jej zaskoczyć. Łączyła połówki tych samych przedmiotów, cienie, kolory... Nic trudnego.
Co innego w zestawie "Środowisko". Tutaj nie tylko Hania czegoś się uczy.

recenzja Tarcze ćwiczeń. Środowisko do Systemu Edukacji PALETA od wydawnictwa Epideixis

Jej ulubioną planszą jest tarcza ćwicząca przyporządkowywanie miesięcy porom roku - w niej przy okazji dziecko opanowuje rzymskie liczebniki od I do XII.
Pozostałe 11 plansz są jeszcze ciekawsze.
Dziecko może dowiedzieć się i zapamiętać co wytwarza się z jakiej rośliny czy produktu, poznać nieco ciekawostek o leśnych zwierzętach, a także nauczyć się nowych gatunków ptaków.
W zestawie tarcz "Środowisko" znajdą się również tarcze dla miłośników roślin - również tych jadalnych i leczniczych.
Tym zestawem tarcz do Palety jestem naprawdę zachwycona - Hania nie tylko chętnie ją rozwiązuje, ale przy każdej kolejnej tarczy dowiaduje się nowych rzeczy w działaniu - czyli najlepiej jak to możliwe.

Jeśli jeszcze nie widziałeś koniecznie zajrzyj do recenzji Wyprawki Przedszkolaka PALETA oraz do recenzji i pomysłów na wykorzystanie rewelacyjnej pomocy edukacyjnej od wydawnictwa Epideixis "MEMO przestrzenne. Pojazdy".

A jeśli chcesz jeszcze bardziej rozwijać dziecko przez zabawę koniecznie zajrzyj do mojego e-booka "Nauczanie przez otaczanie: 98 zabaw w czytanie" i innych kolorowych i lubianych przez dzieci pomocy dydaktycznych.


Komentarze

  1. Naprawdę ważne jest to czym nasze dziecko się bawi. Od najmłodszych lat zabawki powinny rozwijać. Ja bardzo zwracam na to uwagę i patrze na to skąd te zabawki, gry i akcesoria zamawiam. Niektórzy nie zwracają większej uwagi na zabawki ale to naprawdę ważna sprawa.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Najlepsze układanki lewopółkulowe!

Najlepsze układanki lewopółkulowe!
i plansze edukacyjne :)