Sylwestrowe zabawy dla dzieci

Jak już wielu z Was wie, każda najmniejsza okazja jest dla nas sposobnością do wynajdowania kolejnych aktywności, nadających wyjątkowości danemu dniu. W przypadku ostatniego dnia w roku nie mogło być inaczej, 😉

Na początek przygotowałam całą masę noworocznych kolorowanek i kilka kart pracy, które nadal kolorujemy i rozwiązujemy. Wciąż możecie je pobrać na naszej facebookowej grupie.
Oprócz tego mieliśmy sporo sylwestrowych gadżetów. Nie mogło obyć się bez balonów, świecących bransoletek, imprezowych okularków czy gwizdków.


W ciągu dnia zrobiłyśmy ogromną ilość sztucznego śniegu - przepis możecie znaleźć w poście "Zabawy dla dzieci: sztuczny śnieg".


A gdy wielkimi krokami zbliżał się wieczór przystąpiłyśmy do namalowania fajerwerek i strzelania konfetti i o tych dwóch aktywności w szczególności chcę Wam opowiedzieć. Zwłaszcza, że możecie je wykorzystać także przy innych okazjach.

Fajerwerki!

1. Fajerwerki malowane rolką po papierze toaletowym


Potrzebujecie:
🎆rolki po papierze toaletowym (i nożyczek)
🎆czarnej lub granatowej kartki (ciemny kolor jest najbardziej efektowny, w końcu fajerwerki puszczamy w nocy)
🎆srebrnej i złotej farby, my użyłyśmy także fioletowej, ale możesz dodać dowolny kolor, fajerwerki są przecież kolorowe
🎆opcjonalnie, możesz tak jak my dodać brokat


Wykonanie jest banalne - pamiętajcie, że malunek wykonała dwulatka ;) To naprawdę prosta i fantastyczna zabawa.
Rozcinamy rolkę z jednej strony dość gęsto. Nie róbcie jednak zbyt długich cięć, ciężko będzie nimi zrobić ładne fajerwerki.

Taką rolkę maluch może już zamoczyć w kolejnych farbach. My zaczęłyśmy od złotej, później Hania wybrała srebrną i na końcu fioletową, tworząc fantastyczne sztuczne ognie 🎇
Na koniec Hania wybrała sobie małe gwiazdki i brokat i posypała nim całą pracę. No i o! Mamy takie arcydzieło, które dumnie wisi na naszej tablicy w pokoju :)


2. Fajerwerki z soli 

Tu sprawa jest mega prosta. Na tekturce lub kolorowym papierze wyciśnij klej, tworząc z niego kształt fajerwerek (najlepiej biały klej do papieru, z dozownikiem do precyzyjnego wyciskania, często spotykany w marketach;)). 
Klej posypujemy solą. A następnie malujemy go barwnikiem rozpuszczonym w niewielkiej ilości wody lub ewentualnie akwarelkami.

 

3. Fajerwerki z drucików kreatywnych lub plasteliny


Sylwester i okres początku nowego roku możesz wykorzystać również do przemycenia edukacyjnych zabaw ;) Na przykład odtwarzania fajerwerkowych i serpentynowych wzorów z drucików kreatywnych lub serpentyny. 

4. Genialnie proste fajerwerki malowane kredą

Wystarczy, że zamoczysz kredę w wodzie i będziesz nią rysować po ciemnej kartce papieru fajerwerkowe wzory. Proste, a efekt jest spektakularny! 


5. Fajerwerki malowane widelcem lub słomkami. 


Wystarczy, że skleisz ze sobą kilka słomek lub wykorzystasz zwykły widelec. Umocz je w farbie i odciśnij na papierze. Fajerwerki gotowe! 

Wyrzutnia konfetti z balonów


To kolejny super łatwy pomysł na zabawę, która zachwyci maluchy - Hani bardzo się spodobała. Ba! Całej rodzinie się spodobała. Wszyscy kolejno chętnie pociągaliśmy za naszą amatorską wyrzutnię ;)

Potrzebujecie:

🎊 znów rolek po papierze toaletowym - tylu ile chcecie mieć wyrzutni,
🎊 opcjonalnie kolorowego papieru lub papieru prezentowego
🎊gotowego konfetti lub wstążeczek do jego wykonania
🎊balonów, tylu ile wyrzutni


Rolki po papierze obklejamy kolorowym papierem, jeśli mają ładniej wyglądać, ale oczywiście nie jest to wymóg działania naszej wyrzutni.
Przecinamy balon i dolną część naciągamy na rolkę. Wrzucamy do środka konfetti i gotowe! Teraz tylko pociągamy za balon, brzdęk... i fruuu mamy konfetti w powietrzu.


nasze konfetti zrobiliśmy z pocięcia prezentowych wstążeczek, więc poza tym, że ładnie fruwało to pięknie błyszczało. A teraz pięknie wysypuje się z każdego zakątka naszego pokoju ;)Imprezowe trąbki!


Trzecia aktywność, o której chcę Wam tylko nadmienić to coś tak prostego, jak imprezowe gwizdki, trąbki czy jakkolwiek się to nazywa.
Warto podrzucić taką mini zabawkę dziecku nawet bez okazji, jest to bowiem bardzo wartościowe ćwiczenie oddechowe, rozwijające aparat mowy. A do tego fajna zabawa.
Hani bardzo przypadła do gustu, ku niezadowoleniu Zosi, którą póki co rozwijające się trąbki nieco przerażają.

Noworoczne kapsuły czasu!

Bez względu na wiek dziecka warto wykorzystać sylwestrowy czas na stworzenie swego rodzaju kapsuły czasu.
Jeśli masz na pokładzie starszaka to proste - poproś o wypisanie ulubionych rzeczy, ważnych momentów. Zachowaj kartkę i porównajcie za rok jak czas zmienił autora kapsuły.

W przypadku maluszków tworzenie kapsuły nie jest wcale niemożliwe. Możesz odcisnąć lub odrysować stópkę lub dłoń dziecka.
Możesz skorzystać z naszych gotowych wzorów :)Kolorowanki i noworoczne karty pracy dla dzieci

Nie mogłabym nie wspomnieć o edukacyjnych walorach zabawa noworocznych.
Pobierz nasz zestaw kart pracy, wśród, których znajdziesz:


  •  wyszukiwanie szczegółów (I spy)
  • naukę liczenia, 
  • łączenie takich samych elementów, 
  • podpisywanie ilustracji, 
  •  uzupełnianki,
  •  sekwencje, 
  • sudoku 

i wiele, wiele więcej!Zestaw kart możesz obejrzeć i pobrać tutaj

Inspiracje prosto z naszej Pinterestowej tablicy

Jeśli wciąż macie za mało pomysłów na sylwestrowe szaleństwa z dziećmi wskakujcie na naszego Pinteresta gdzie zbieram pomysły w jedno miejsce. Najczęściej takie, które sama wykorzystuję z dziewczynami dlatego zapraszam Was do śledzenia również tego miejsca 😎 Znajdziecie tam także brokatową czy imbirową masę ciastolinopodobną i wiele pomysłów na różne prace plastyczne. 

Mam nadzieję, że Wasz sylwester minął równie udanie co nasz! Życzę Wam, by Nowy Rok przyniósł Wam takich dni jak najwięcej!

Zajrzyjcie również do postu z pomysłami na zabawy plasteliną i kreatywnymi patyczkami, a także naszego skocznego prześcieradła. A najlepiej przejrzycie wszystkie nasze pomysły na rozwijające zabawki DIY dla dzieci.

I nie zapomnijcie podzielić się postem z przyjaciółmi👀
👇👇👇👇👇👇👇👇👇

Komentarze

Prześlij komentarz

Najlepsze układanki lewopółkulowe!

Najlepsze układanki lewopółkulowe!
i plansze edukacyjne :)