Pamięć 3D, Alexander – gra rozwijająca pamięć i nie tylko


Pamięć 3D, Alexander – gra rozwijająca pamięć i nie tylko

Ostatnio Alexander zdecydowanie u nas króluje, jeśli chodzi o gry. 

Jeśli to pierwszy post, który tutaj czytasz musisz wiedzieć, że gry tego producenta dają mnóstwo możliwości i za to je uwielbiamy. 
Poza zastosowaniem prosto z instrukcji można wykorzystać gry Alexandra na wiele różnych sposobów. Jeśli czytasz nas regularnie, przepraszam, że wstęp wyda Ci się znajomy – tę cechę tych gier lubię tak bardzo, że muszę o niej wspomnieć za każdym razem 😁

Pamięć 3D – ćwiczy pamięć, spostrzegawczość i wyobraźnię przestrzenną


To gra zupełnie inna niż większość jakich znam, przynajmniej wśród tych kierowanych dla najmłodszych. Ćwiczymy tu bardzo ważną, a tak rzadko wspieraną wyobraźnię przestrzenną.

W zestawie znajdziemy:

🎲25 kolorowych kostek,
🎲55 kart ze wzorami do zapamiętania i ułożenia,
🎲100 żetonów,
🎲klepsydrę.

Pamięć 3D, Alexander recenzja

Producent rekomenduje tę grę dla dzieci powyżej 5 roku życia, ale oczywiście my znaleźliśmy zastosowanie zarówno dla naszej dwuletniej Hani, jak i dla nas, rodziców 😊 
Koniecznie czytaj więc dalej 😉

Pamięć 3D - jak grać? 


W zgodzie z instrukcją – jak się łatwo można domyślić – należy położyć jedną z kart przed graczami, po 5 sekundach ją odwrócić i ułożyć zapamiętany wzór
Można do tego dodać element napięcia i odmierzać czas za pomocą klepsydry.

Bardzo duży plus za różnorodność wzorów
Na kartach są bowiem wzory składające się z 2, 3, 4 i 5 elementów. Prezentują one różne ułożenie: czasami wystarczy układać kostki obok siebie, a innym razem jedną na drugiej.
Wydaje się to super łatwe, jednak przy wzorach składających się z 5 kostek i nam zdarzało się pomylić kolejność układanych kolorów. 
Trzeba przyznać, że dla dorosłego i tak jest to opcja dość prosta.

gra pamięć 3d

Wymyśliliśmy zatem rozrywkę nieco bardziej wymagającą. 
Próbowaliśmy zapamiętywać i odtwarzać dwie karty naraz i to już dodawało emocji. 
Może nie, jeśli trafiały się dwa wzory z dwoma elementami, ale dwie karty z czego każda miała 3 elementy lub więcej to już fajna gimnastyka również dla dorosłych umysłów.

pamiec 3d recenzja

Pamięć 3D dla dwulatka


No a co robi z "Pamięcią" nasza Hania? Oczywiście ćwiczy lewą półkulę czyli odtwarza wzory. A ze względu na obecność w nazwie „3D” ćwiczy również wyobraźnię przestrzenną.


Kiedyś zapytano mnie o to przy okazji innej gry, więc uprzedzam pytania – elementy zmieszczą się do buzi dwulatka 😉 My już z Hanią tego kłopotu nie mamy, jeśli jednak Wasz maluch lubi próbować w sposób dosłowny wszystkiego co ma w otoczeniu ta gra nie jest jeszcze dla niego.

Wszystkim innym gorąco polecamy 😊


A może spodobają Ci się inne gry firmy Alexander? Zobacz również „Nawlekaj nie czekaj” oraz „Czego brakuje?

Jeśli „Pamięć 3D” Cię zainteresowała podziel się postem ze znajomymi

Komentarze