Pamięć 3D, Alexander – gra rozwijająca pamięć i nie tylko


Pamięć 3D, Alexander – gra rozwijająca pamięć i nie tylko

Ostatnio Alexander zdecydowanie u nas króluje, jeśli chodzi o gry. 

Jeśli to pierwszy post, który tutaj czytasz musisz wiedzieć, że gry tego producenta dają mnóstwo możliwości i za to je uwielbiamy. 
Poza zastosowaniem prosto z instrukcji można wykorzystać gry Alexandra na wiele różnych sposobów. Jeśli czytasz nas regularnie, przepraszam, że wstęp wyda Ci się znajomy – tę cechę tych gier lubię tak bardzo, że muszę o niej wspomnieć za każdym razem 😁

Pamięć 3D – ćwiczy pamięć, spostrzegawczość i wyobraźnię przestrzenną


To gra zupełnie inna niż większość jakich znam, przynajmniej wśród tych kierowanych dla najmłodszych. Ćwiczymy tu bardzo ważną, a tak rzadko wspieraną wyobraźnię przestrzenną.

W zestawie znajdziemy:

🎲25 kolorowych kostek,
🎲55 kart ze wzorami do zapamiętania i ułożenia,
🎲100 żetonów,
🎲klepsydrę.

Pamięć 3D, Alexander recenzja

Producent rekomenduje tę grę dla dzieci powyżej 5 roku życia, ale oczywiście my znaleźliśmy zastosowanie zarówno dla naszej dwuletniej Hani, jak i dla nas, rodziców 😊 
Koniecznie czytaj więc dalej 😉

Pamięć 3D - jak grać? 


W zgodzie z instrukcją – jak się łatwo można domyślić – należy położyć jedną z kart przed graczami, po 5 sekundach ją odwrócić i ułożyć zapamiętany wzór
Można do tego dodać element napięcia i odmierzać czas za pomocą klepsydry.

Bardzo duży plus za różnorodność wzorów
Na kartach są bowiem wzory składające się z 2, 3, 4 i 5 elementów. Prezentują one różne ułożenie: czasami wystarczy układać kostki obok siebie, a innym razem jedną na drugiej.
Wydaje się to super łatwe, jednak przy wzorach składających się z 5 kostek i nam zdarzało się pomylić kolejność układanych kolorów. 
Trzeba przyznać, że dla dorosłego i tak jest to opcja dość prosta.

gra pamięć 3d

Wymyśliliśmy zatem rozrywkę nieco bardziej wymagającą. 
Próbowaliśmy zapamiętywać i odtwarzać dwie karty naraz i to już dodawało emocji. 
Może nie, jeśli trafiały się dwa wzory z dwoma elementami, ale dwie karty z czego każda miała 3 elementy lub więcej to już fajna gimnastyka również dla dorosłych umysłów.

pamiec 3d recenzja

Pamięć 3D dla dwulatka


No a co robi z "Pamięcią" nasza Hania? Oczywiście ćwiczy lewą półkulę czyli odtwarza wzory. A ze względu na obecność w nazwie „3D” ćwiczy również wyobraźnię przestrzenną.


Kiedyś zapytano mnie o to przy okazji innej gry, więc uprzedzam pytania – elementy zmieszczą się do buzi dwulatka 😉 My już z Hanią tego kłopotu nie mamy, jeśli jednak Wasz maluch lubi próbować w sposób dosłowny wszystkiego co ma w otoczeniu ta gra nie jest jeszcze dla niego.

Wszystkim innym gorąco polecamy 😊


A może spodobają Ci się inne gry firmy Alexander? Zobacz również „Nawlekaj nie czekaj” oraz „Czego brakuje?

Jeśli „Pamięć 3D” Cię zainteresowała podziel się postem ze znajomymi

Komentarze

Najlepsze układanki lewopółkulowe!

Najlepsze układanki lewopółkulowe!
i plansze edukacyjne :)