Czytanie globalne, układanie, poznawanie paluszków... - szybka i tania zabawka DIYdłonie DIY czytanie globalne, czytanie metodą domana
Wiecie jak bardzo lubimy przemycać naukę do codziennych obowiązków i zabaw😊

Tym razem podzielę się z Wami fantastyczną zabawką DIY, którą zrobicie w kilkanaście minut, a która właściwie jest darmowa
Co najważniejsze niesie ze sobą wielką wartość edukacyjną.


✋Po pierwsze – czytamy globalnie, obecność napisów jest świetną propozycją zarówno dla dzieci, które tak jak nasza Hania są uczone czytania metodą Domana, jak i tych, które nie mają regularnego kontaktu z kartami do czytania. Dzięki takiej zabawie dzieci oswajają się z wyrazami i globalnie zapamiętują „wizerunek” słowa.

✋Po drugie – dopasowujemy wycięte elementy, a o walorach różnorodnych puzzli nie muszę Wam chyba mówić – jest ich cała masa – możecie co nieco przypomnieć sobie w tym poście.

✋Po trzecie – uczymy nazewnictwa, poszerzamy słownictwo... i uczymy świadomości swojego ciała. Czy to ważne? Ogromnie! To właśnie od świadomości własnego ciała zaczyna się orientacja przestrzenna, która jest tylko malutki krok od prawdziwych umiejętności matematycznych Waszych dzieci – niebawem będziemy o tym mówić  więcej!

Czego potrzebujemy do wykonania naszych nieidealnych dłoni DIY?


✅Przede wszystkim dłoni 😁 Odrysowujemy swoje – tak jest najwięcej zabawy – my odrysowałyśmy razem rączki Hani i moje – to kolejna okazja do nauki, np. tego czym są kontury.
✅Oczywiście potrzebny jest też karton – jakikolwiek 📦
✀✀✀Wycinamy dłonie z kartonu, podklejamy drugim kawałkiem kartonu – ja to zrobiłam klejem na gorąco, ale możecie wykorzystać inny – w końcu to tylko tekturka.

czytanie metodą domana w zabawie, czytanie globalne w zabawie


Obcinamy dłoniom palce 😂 Przyklejamy wyrazy i gotowe!👍

Dobrej zabawy!

Może zainteresuje Cię także 5 sposobów, by rozwijać motorykę małą? Równie proste i edukacyjne pomysły!

Zajrzyj również do innych naszych propozycji zabawek DIY,

a jeśli nasze łapki Ci się spodobały, podziel się postem ze znajomymi😊
👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇


Komentarze

 1. Świetny pomysł. Niewielki nakład pracy, a pomoc edukacyjna znakomita. Zapożyczam. zasugeruję jedynie rodzicom, by wyraz "dłonie" napisali małą literą. Dziękuję za możliwość skorzystania z ciekawej inspiracji. Pozdrawiam.

  Maria Trojanowicz-Kasprzak

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, powinno być małą literą, z rozpędu tak zapisałam i dopiero się zorientowałam, że może niezbyt trafnie, no i tak już zostało - jeśli, więc ktoś będzie odzwierciedlał pomysł, jak najbardziej polecam z małej ;)

   Usuń

Prześlij komentarz

Najlepsze układanki lewopółkulowe!

Najlepsze układanki lewopółkulowe!
i plansze edukacyjne :)