Ilustrowany inwentarz ptaków, Zakamarki, Virginie Aladjidi, Emmanuelle Tchoukriel - recenzja

ilustrowany inwentarz ptaków zakamarki
Pamiętacie fantastyczne Inwentarze? Przyszedł czas na kolejną odsłonę – tym razem "Ilustrowany inwentarz ptaków".
Wówczas pisałam Wam już o realizmie rycin i tym, jak bardzo jest to ważne w metodzie Domana czy pedagogice Montessori.
Wspominałam Wam wówczas także o bitach inteligencji i tym razem również do nich odeślę. Właśnie dzięki nim te pozycje są dla nas bardzo fajną opcją na różnego rodzaju zabawy, powtarzanie informacji, a czasami również odnajdowanie nowych – zwłaszcza, że ptaki są ostatnio jedną z ulubionych kategorii Hani - co możecie zobaczyć w kolejnej zabawie z bitami, na filmie poniżej. 

Ilustrowany inwentarz ptaków, Zakamarki - recenzja


"Ilustrowany inwentarz ptaków" nie może rozczarować nikogo, a już na pewno nikogo kto miał w rękach poprzednie części – Ilustrowany inwentarz zwierząt i Ilustrowany inwentarz drzew. Znów mamy tutaj ilustracje wykonane przy użyciu akwareli i tuszu chińskiego przez niezawodną Emmanuelle Tchoukriel.
ilustrowany inwentarz ptaków zakamarki recenzja

Choć ryciny są absolutnie wyjątkowe i nie można im niczego zarzucić, właśnie przy inwentarzu ptaków zaczęłam zastanawiać się czy ta forma ilustracji rzeczywiście oddaje pełnię szczegółów przedstawiciela danego gatunku. Szczególnie jeśli mówimy o zbliżonych wizerunkach, jak choćby ptaki szponiaste – po zapoznaniu się z rycinami, nie wiem czy byłabym w stanie odróżnić myszołowa od orła przedniego. W tej kwestii fotografie prawdopodobnie sprawdzają się nieco lepiej.

ilustrowany inwentarz ptaków recenzja

Inwentarz ptaków, tak jak to inwentarze wydawnictwa Zakamarki mają w zwyczaju prezentują nie tylko zdjęcia, ale wiele interesujących danych i ciekawostek.
ilustrowany inwentarz ptaków zakamarkiTutaj mamy oczywiście rozmiary danego ptaka, krótką charakterystykę i co ciekawe opis głosu, dźwięku jaki wydaje.
Do tego jak zawsze niezwykle cenną w moim odczuciu częścią inwentarza jest wstęp ze słowniczkiem i krótka lekcja o ptakach – ich budowie, ogólnym wyglądzie, upierzeniu czy locie.

Cały Inwentarz to 76 wizerunków ptaków, podzielonych na II duże części – wróblowe i niewróblowe, spośród, których wyszczególnione zostały kolejne rodziny.

Niewątpliwie, tak jak inwentarz zwierząt oraz inwentarz drzew, tak inwentarz ptaków to kolejna pozycja, którą powinien mieć na półce każdy zainteresowany przyrodą i otoczeniem mały badacz – a także jego rodzice, szybko zorientujecie się bowiem, że o wielu prezentowanych gatunkach nie słyszeliście lub wiecie zdecydowanie za mało. 
To właśnie jest najfajniejsza część dbania o rozwój maluchów – każdego dnia sami, uczymy się faktów, o których wcześniej nawet nie myśleliśmy.

A tu możesz zobaczyć jak Hania wyszukuje kilka ze znanych sobie gatunków ptaków  👀 Podobnie wyszukuje je w inwentarzu - choć trzeba przyznać, że znalazło się w nim kilka gatunków, których jeszcze nie udało nam się zamieścić  w bitach! To oczywiście na plus 😊 więcej oczywiście na kanale Mądry Bobas! 


A jeśli chcesz wiedzieć więcej o bitach inteligencji i o tym jak poznajemy nie tylko ptaki, ale inne zwierzęta i zgłębiamy wiedzę encyklopedyczną, koniecznie zajrzyj do naszej zakładki z bitami inteligencji.Jeśli dla Ciebie również jest ważne, by otaczać maluchy rzetelnymi faktami, a co ważne realistycznymi ilustracjami koniecznie podziel się recenzją inwentarza ze znajomymi
👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇


Komentarze

  1. 27 year old Electrical Engineer Bevon Kinzel, hailing from McCreary enjoys watching movies like Major League and Fishing. Took a trip to Historic City of Ayutthaya and drives a Alfa Romeo 8C 2300 Monza. Bonusy

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Najlepsze układanki lewopółkulowe!

Najlepsze układanki lewopółkulowe!
i plansze edukacyjne :)