Księżniczki, zwierzęta, klasyka bajek Disneya w nowych wydaniach książkowych - recenzja wyd. Harperkids

Dzięki wydawnictwu Egmont, dzisiaj już Harperkids, na półkach w biblioteczce dziewczyn nie brakuje znanych i lubianych postaci z bajek Disney'a. Kolejne serie i kolejne tytuły nie tylko przynoszą nowe bajki i nowe historie, ale również odświeżają te znane i lubiane od lat. 

Tak jest w przypadku choćby nowych części, znanej już serii "Biblioteka bajek". Tym razem na warsztat wzięto znane z produkcji Disney'a księżniczki oraz bajki o zwierzętach. 

Bardzo podobnie kształtują się tytuły z serii "Najpiękniejsze opowieści" , znów mamy tutaj : "Disney klasyka" oraz "Disney księżniczka". 

"W Bibliotece bajek" znajdziemy 18 opowiadań w każdej z książek. W przypadku tytułu "Disney księżniczka" zebrane zostały zdaje się wszystkie bohaterki z dworów królewskich i nie tylko, jakie znamy. Mamy tu więc Kopciuszka, Bellę z "Pięknej i Bestii", Meridę Waleczną, Vaianę czy Małą Syrenkę. 

W bajkach o zwierzętach, zgodnie z zapowiedzią, znajdujemy natomiast wszelkie historie ze zwierzęcymi bohaterami, a więc znane i lubiane - "Zakochany kundel", "Księga dżungli", "Król lew" czy "Kubuś Puchatek". Ale również nieco świeższe tytuły jak "Ratatuj", "Vaiana", "Zwierzogród" czy "Ratatuj". Oczywiście tak jak to bywa w przypadku "Biblioteki bajek" są to pojedyncze opowiadania z bohaterami znanych bajek, nie należy się tu spodziewać pełnej historii Króla lwa czy Pięknej i Bestii. 


Mimo że historyjki do najkrótszych nie należą to jednak podzielone są na wystarczająco krótkie fragmenty, opatrzone dużymi, pięknymi ilustracjami, tak, by każdy malec z zainteresowaniem zapoznawał się z czytaną treścią. 

Inne tytuły z tej serii mieliście już okazję zobaczyć w tym wpisie. 

seria "Najpiękniejsze opowieści"

Tak jak wspomniałam wcześniej Disney Księżniczka w Bibliotece bajek i w Najpiękniejszych opowieściach prezentują się bardzo podobnie. Z tym, że najpiękniejsze opowieści są mniejszego formatu, mają również mniejszą czcionkę i opowieści mamy tu nieco mniej - 12.

 

Znów jednak historie dotyczą najpopularniejszych bajkowych księżniczek. 

Inaczej ma się natomiast sytuacja z tytułem "Najpiękniejsze opowieści. Disney klasyka". Tu mamy bowiem okazję przeczytać najsłynniejsze bajki Disney'a w całości. I są to: "Księga dżungli", "Dumbo", "Pinokio", "Król lew", "Piotruś Pan", "Alicja w Krainie Czarów", Zakochany kundel" i "Bambi".

seria "Złota księga bajek"

W takim towarzystwie nie może zabraknąć chyba mojej ulubionej serii - Złotej księgi bajek, która skupia się na nowościach, które swój początek mają jednak na ekranach telewizorów. Choć w naszym zaciszu domowym telewizja nie występuje, to jednak zgodnie pokochałyśmy Binga i Kot-o-ciaki w wersji książkowej. Tym samym nowiutka Złota księga bajek, przedstawiająca 13 opowiadań o naszych ulubionych kotkach bardzo nas ucieszyła. Z nieznanych mi przyczyn Kot-o-ciaki mają niestety znacząco mniejszą czcionkę niż pozostałe tytuły z serii, włącznie z drugą nowością - Robot Trains. Jeśli tak jak my polubiłeś książkowe wydania znanych z ekranów bajek, koniecznie zajrzyj również do innych tytułów z serii "Złota księga bajek", "Biblioteka bajek" oraz "Nowa kolekcja bajek".

Komentarze

Prześlij komentarz

Najlepsze układanki lewopółkulowe!

Najlepsze układanki lewopółkulowe!
i plansze edukacyjne :)