„Nowa kolekcja bajek” - Miki i przyjaciele oraz DC Superfriend, Egmont - recenzja

Nowa kolekcja bajek” to kolejna seria wydawnictwa Egmont analogiczna do "Złotej księgi bajek" czy "Biblioteki bajek", tyle że z innymi bohaterami i historiami.

W nasze ręce trafiły nowości, czyli „Miki i przyjaciele” oraz superbohaterowie. Po poprzednich recenzjach pewnie już się spodziewacie, że dla tych drugich nie będę zbyt życzliwa.

„Nowa kolekcja bajek” - Miki i przyjaciele oraz DC Superfriend, Egmont - recenzja

Zacznę od tego, że niestety wydanie „Nowej kolekcji bajek” jest znacznie słabszej jakości niż pozostałych serii wyżej wspomnianych.
👉Choć mamy tu twardą oprawę, przy otwieraniu i zamykaniu książki odnoszę wrażenie, że za chwilkę się ona rozleci. Tak, jakby strony i okładka niezbyt dobrze się ze sobą trzymały.
Wydanie z miękką, ale wzmocnioną okładką, które można zobaczyć choćby w "Złotej księdze bajek" jest dla mnie o niebo atrakcyjniejsze.

A co w środku "Nowej kolekcji bajek"?


Miki przedstawia 6 opowieści, superbohaterowie natomiast 5.

W przypadku klasyki, jaką jest Myszka Miki, wiemy już raczej czego się spodziewać – to przyjemne historyjki, które czasami próbują czegoś nauczyć – choć nie to jest głównym celem tej książki.
Mimo tego opowieści czyta się przyjemnie. Wystarczająco, by nasza Hania wysłuchała całej od początku do końca, a nawet zaczęła kolejną, choć wybitnie krótkie nie są.

„Nowa kolekcja bajek” - Miki i przyjaciele  Egmont - recenzja

„Nowa kolekcja bajek” - Miki i przyjaciele  Egmont - recenzja

W przypadku superbohaterów, zawiodła mnie nawet czcionka, o komiksowych ilustracjach, przy których na niczym nie mogę się skupić, nie wspomnę.

„Nowa kolekcja bajek” -  DC Superfriend, Egmont - recenzja

Wybierając jednak książkę o superbohaterach, raczej tego właśnie czytelnik się spodziewa.
Nie oczekuje też pewnie jakiegoś większego morału i szerzenia wyższych wartości poza zwycięstwem dobra nad złem.
Mimo wszystko zapłakałam nawet nad słownictwem i zdaniami w tej „publikacji”. Nie jestem przekonana czy możemy tu mówić choćby o jakimkolwiek poszerzaniu słownictwa, chyba, że powiązanego z bajką, jak „batliny, batarangi czy batkajdanki”.😩

„Nowa kolekcja bajek” -  DC Superfriend

Zapraszam Cię także do mojej zbiorczej prezentacji nowości Egmontu, również tych, które nie znalazły się na blogu w formie "filmowej" 😀:Poza tym, może zainteresuje Cię również „Złota księga bajek” lub inne książki dla dzieci od wydawnictwa Egmont.

I nie zapomnij podzielić się postem z przyjaciółmi.👀👀
👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇

Komentarze

Najlepsze układanki lewopółkulowe!

Najlepsze układanki lewopółkulowe!
i plansze edukacyjne :)