"Pierwsze origami", Akademia Mądrego Dziecka, Zbigniew Dmitroca, wyd. Egmont - recenzja

Z pomysłem origami dla dzieci mogliście spotkać się już na blogu przy okazji niekoniecznie udanej książeczki "Origami dla dzieci. Na łące" od wyd. AWM.
Tym razem wydawnictwo Egmont zaprezentowało książeczki, które przybliżą tę japońską sztukę zarówno dzieciom, jak i nawet najbardziej opornym dorosłym.
Dlaczego nawet opornym?
Ponieważ rysunki i instrukcje w niemal wszystkich wzorach origami zawsze mnie przerastały. Czy to origami dla dzieci czy dla dorosłych. Wreszcie, dzięki serii "Pierwsze origami" udało mi się cokolwiek złożyć bez większych frustracji😂
Na chwilę obecną w serii znajdziemy 4 tytuły - dwa zwierzątka "Kaczka" i "Żaba" oraz dwa pojazdy "Statek" i "Samolot". 
W każdej książeczce znajdziemy wierszyk z tytułowym zwierzątkiem lub pojazdem w roli głównej, napisany przez Zbigniewa Dmitrocę, którego znacie już z pewnością z innych tytułów z serii Akademii Mądrego Dziecka "z dziurką".


Dotychczas jednak jego pióro nie tylko do mnie nie przemawiało, ale wręcz mnie męczyło, więc wspomniane książeczki kurzą się w najczarniejszych kątach naszej biblioteczki. Tym razem wierszyki są sympatyczne i nasycone rymami.


Nieszczególnie przypadła mi do gustu szata graficzna ilustracji, ale i to nie popsuło ogólnego dobrego wrażenia, które robi seria. 
Po kilku stronach wierszyka, znajdujemy instrukcję złożenia wybranego wzoru z papieru. I to co najważniejsze - instrukcja jest naprawdę klarowna, strzałki objaśnione, nie pozostawiają wątpliwości, dzięki czemu składanie staje się czystą zabawą.


Książeczki dotarły do nas w czasie przeprowadzki i w popłochu zaczęłam szukać papierów do ich przetestowania, niestety bezskutecznie. W erze koronawirusa z dostępem do sklepu też nie jest różowo, więc byłam pełna szczerego zachwytu, gdy zauważyłam na okładkę informację o znajdujących się w środku 4 arkuszy do złożenia - oczywiście we właściwym formacie, gotowe do zabawy. Do tego dla ułatwienia pierwszy arkusz w każdej książeczce opatrzony jest liniami, ułatwiającymi właściwe zginanie.


Nie ma sensu dłużej rozpisywać się o tych króciutkich książeczkach, zwłaszcza, że po prostu musicie je mieć. 
Szczególnie, że origami wspiera rozwój dziecka na wielu płaszczyznach. 
Jak przeczytamy na wstępie w każdej z książeczek "Pomaga ćwiczyć małą motorykę, wzmacnia koordynację wzrokowo - ruchową oraz pomaga się skupić. Jest doskonałym sposobem na rozwój zdolności twórczych i wyobraźni przestrzennej."

Nie zapomnijcie również zajrzeć do mojego zestawu zabaw wspierającego naukę czytania dla dzieci oraz e-booka "Nauczanie przez otaczanie: 98 zabaw w czytanie". 

Komentarze

  1. Świetne propozycje godne uwagi. My też lubimy takie różności tworzyć. Kreatywność.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Najlepsze układanki lewopółkulowe!

Najlepsze układanki lewopółkulowe!
i plansze edukacyjne :)