„Origami dla dzieci. Na łące", Wydawnictwo AWM – recenzja


origami dla dzieci wydawnictwo awm recenzja

„Origami dla dzieci” to przede wszystkim genialny pomysł. 

Kiedy zobaczyłam ją pierwszy raz byłam przekonana, że jest pełna instrukcji wykonania łatwych modeli (w końcu maj być dla dzieci). 

Musicie wiedzieć, że przez całe swoje życie pielęgnuję w sobie nienawiść do tej pięknej aktywności 😁

A zupełnie serio, zawsze z zachwytem obserwuję różne figurki, zwierzątka, postaci wykonane za pomocą jedynie składania kartki, jednocześnie mając do tego zupełnie dwie lewe ręce.

Kiedy tylko nadarzyła się okazja postanowiłam spróbować nawiązać ponownie relację z tą japońską sztuką i przygotować się na moment, gdy będę mogła zachęcić do niej Hanię. 
Zdaje się, że znów zostałam odrzucona 😋

„Origami dla dzieci” to nie tylko książka z instrukcjami. 
I to było moje największe (pozytywne!) zaskoczenie. Otrzymujemy tu bowiem także historię, w której bohaterami są między innymi zwierzęta, jakie później możemy stworzyć z papieru.
Bajka nie posiada bardzo głębokiej fabuły – mamy tu niesfornego chłopca, który niszczy siostrze figurki z origami i jest okrutny dla małych zwierzątek, zwłaszcza owadów. 
Pewnego razu przewraca się na spacerze i uderza się w głowę. Budzi się jako malutki człowieczek, mniejszy nawet niż biedronka.

origami dla dzieci historia

Wszystkie jego dotychczasowe ofiary – sowa, świerszcz, biedronka czy żaba nagle są od niego znacznie większe, a zwykła trawa wydaje się być ciemnym lasem.
Jak można się domyślić chłopiec zostaje tak przestraszony przez mieszkańców łąki, że wszystkich przeprasza i postanawia zmienić swoje zachowanie.
Na końcu historii składa dla siostry figurki, w zamian za te które zniszczył.

origami dla dzieci bajka

Historii należy się duży plus za morał i włączenie w opowieść figurek, które można złożyć.
Takich instrukcji do wykonania mamy 20, a do tego dołączony kolorowy papier dla każdej z nich.
Dzięki temu składając właściwie wzór, dużo bardziej przypomina on swój oryginał – na przykład w przypadku wrony ma oczy i skrzydła.
Za ten pomysł jeszcze większy plus.

origami dla dzieci biedronka

biedronka z origami

Niestety jest też minus, dość kluczowy, ale może wynikać z naszej „origamicznej” nieudolności. 😉Naszej – bo każde z nas próbowało niezależnie od siebie złożyć wzór według instrukcji i popełniliśmy dokładnie te same błędy. 
Według nas instrukcja składania nie jest więc intuicyjna, a niekiedy nawet myląca. Obawiam się, że malec, nawet starszak, może mieć problem z rozgryzieniem zasad.

origami dla dzieci wrona


Na początku chociażby mamy informację jak trzymać papier, a następnie, by składanie rozpoczynać od gładkiej strony. I nijak w ten sposób postępując nasza figurka nie będzie miała skrzydełek czy oczek we właściwych miejscach. 
W niektórych przypadkach trzeba było trzymać papier obrócony o 90 stopni, wówczas wyszły nam prawie idealne, widoczne na zdjęciach wrona, biedronka i łódka 👌

origami dla dzieci łódka

A może macie tę pozycję i pochwalicie się jak Wam idzie składanie? Może to tylko my nie potrafimy właściwie odczytywać japońskich wskazówek😂 ?

Mimo wszystko zachęcam Was do podsuwania maluchom zabawy z origami – to świetne ćwiczenie koncentracji i skupienia, wyobraźni przestrzennej i motoryki małej. No i co najważniejsze, może dzięki takim zabawom może Wasze dzieciaczki wyrosną na bardziej ogarnięte manualnie niż my😎

Nie zapomnijcie podzielić się recenzją ze znajomymi👀
👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇

Komentarze

  1. 21 year old Structural Engineer Arri Saphin, hailing from Lacombe enjoys watching movies like Radio Free Albemuth and Nordic skating. Took a trip to Kalwaria Zebrzydowska: Pilgrimage Park and drives a Alfa Romeo 8C 2900B Pinin Farina Cabriolet. sprobuj tak

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Najlepsze układanki lewopółkulowe!

Najlepsze układanki lewopółkulowe!
i plansze edukacyjne :)