Angielski dla dzieci - książeczki aktywizujące od wydawnictwa Aksjomat

Tym razem temat całkiem nowy na naszym blogu - język angielski. Do tej pory nie pokazywałam Wam książeczek w językach obcych, mamy zatem premierę. 

Wprowadzanie języka obcego dzieciom to temat rzeka. Jedyne co w takiej krótkiej recenzji chciałabym podkreślić to fakt, że tego typu książeczki - łamigłówki, pomagają utrwalać słownictwo i z pewnością są dla malucha ciekawą zabawą, ale nie zapewnią nauki języka jako takiej ;) 

Książeczki aktywizujące dla dzieci od wydawnictwa Aksjomat niezmiennie mają ten sam genialny składnik w sobie - ten, który sprawia, że uwielbiamy chyba wszystkie ich propozycje dla maluchów - łamigłówki i naklejki! Dużo łączenia, zakreślania i... naklejania! 

"Hello, Teddy!"


Dla tych najmłodszych przedszkolaków (3-4 lata) Aksjomat przygotował pozycję "Hello, Teddy!", przy której sama okładka jest już przeurocza. Ale co w środku?


20 stron zadań, łamigłówek i wierszyków i 2 strony słownictwa w formie  naklejek. 
Polecenia w "Hello, Teddy!" są zarówno w języku polskim, jak i angielskim, pozostałe teksty już wyłącznie w tym drugim :)


W tej książeczce dziecko pozna podstawowe kolory, kilka liczebników, przyimki miejsca, zwierzątka i podstawowe przedmioty, znajdujące się w domu. Na niemal każdej stronie znajdziemy króciutki wierszyk, oczywiście trzymający się konwencji danego zadania. 


Najlepsze natomiast czeka na dzieci na końcu książeczki! "Vocabulary" to dwie strony słówek do naklejania!


"The funny train"


Dla starszych dzieciaczków 5-6 lat (choć niekoniecznie) mamy natomiast "The funny train" I ta książeczka podoba mi się chyba najbardziej. 


Każda rozkładówka to kolejny wagonik, w którym znajdują się inne zwierzątka prezentujące maluchowi nowe zagadnienia, a wśród nich pory dnia, kolory i kształty, liczenie do 10, rodzina, dom i meble, zwierzęta, pogoda, jedzenie, przeciwieństwa. 
Przy każdym wagoniku znajduje się wierszyk w języku angielskim i w języku polskim, co nie uważam, by było szczególnie potrzebne, zwłaszcza, że tłumaczenie nie jest dosłowne, bo i nie mogłoby być jeśli chcemy utrzymać dynamiczny, rymowany styl wierszyka. Nie wiem więc czy tłumaczenie nie jest nieco mylące i czy nie byłoby lepiej pozostać przy wersji angielskiej. 


Zadania w "The funny train" są naprawdę fajne - dziecko musi liczyć figury, zakreślać odpowiedzi, łączyć podobieństwa czy wyszukiwać zwierzątka. A na końcu znów dwie strony naklejania angielskich słówek. W tym miejscu jednak przyczepię się do ilustracji kolorów - choinka jest bowiem podpisana "green", słoneczko "yellow", serce "red" itd. Uważam to za znacząco mylące, zwłaszcza, że dotyczy to języka obcego. "Superkid"


Na koniec zostawiłam książeczkę "Superkid", której możemy zakupić dwie części i w moim odczuciu jet przeznaczona najstarszym przedszkolakom. Raz, że mamy tu gry planszowe dwa dużo rysowania. 
Grafika książeczek przypomina konwencję bajek o superbohaterach, z tego też powodu dużo bardziej odpowiadają mi wyżej przedstawione "The funny train" oraz "Hello, Teddy". Jestem jednak przekonana, że dzieciom, zwłaszcza tym rozkochanym w superbohaterach grafika nie będzie przeszkadzać, wręcz przeciwnie. 


Gry planszowe w obu częściach są nadrukowane na sztywnej tekturze, wpiętej w środek książeczek. Obie gry są w całości w języku angielskim i potrzebujemy do nich pionki i kostki.


W "Superkid" jest miejsce na rysowanie swojej rodziny, ulubionej zabawki, łączenie punktów czy nawet rozwiązanie krótkiej krzyżówki, z tego też względu polecam ją dla dzieci starszych 😊 I w tej książeczce nie brakuje zadań, w których należy przyklejać naklejki, wierszyków i wpadających w ucho, utrwalających słownictwo piosenek.

A to co naprawdę wyróżnia "Superkid" na tle pozostałych propozycji to dostępne na stronie wydawnictwa bezpłatne nagrania.Jeśli chcesz pomóc utrwalić maluchowi słownictwo lub w ogóle wprowadzić je w świat języka angielskiego przez zabawę (i naklejanie!!😁) koniecznie rozważ powyższe tytuły. Zobacz również jedne z naszych ulubionych pozycji od wydawnictwa Aksjomat "Jedzie pociąg z daleka" oraz "Co trapi okapi?"

I nie zapomnij podzielić się recenzją z przyjaciółmi👀
👇👇👇👇👇👇👇👇👇

Komentarze

  1. 42 year-old Account Coordinator Hedwig McGeever, hailing from Cumberland enjoys watching movies like Funny Bones and Surfing. Took a trip to Old Towns of Djenné and drives a Ferrari 340/375 MM Berlinetta 'Competizione'. moj blog

    OdpowiedzUsuń
  2. Super, że teraz małe dzieci mają różne możliwości do nauki języka angielskiego.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Najlepsze układanki lewopółkulowe!

Najlepsze układanki lewopółkulowe!
i plansze edukacyjne :)