„Puzzle – cienie” z serii "Zabawa i nauka" - Alexander

Wczoraj pokazywałam Wam nasze cienie DIY, dzisiaj pozostaję więc w temacie, tym razem prezentując Wam kolejną grę od firmy Alexander, którą jak już wiecie uwielbiamy! 
Nie znam drugiej takiej, która oferowałaby tak wiele możliwości w tak niewielkich cenach, jednocześnie będąc w zasięgu właściwie każdego.


„Puzzle – cienie” z serii "Zabawa i nauka" - Alexander


Tym razem gra z serii „Zabawa i nauka” o wiele mówiącej nazwie „Cienie”.
Jak można się domyślić gra polega na skojarzeniu i połączeniu dwóch elementów – obrazka i jego cienia.
Znów przedział wiekowy 3+ i kolejny raz uważam, że na wyrost. Hania radzi sobie z cieniami rewelacyjnie – ułożyła je bez kłopotu za pierwszym podejściem i to zaczynając od cienia 😉 Spokojnie więc polecam również dla dwulatków.Oczywiście gra, do czego Alexander nas już zupełnie przyzwyczaił, wydana jest pierwszorzędnie. 👉Estetyczne, klarowne ilustracje na grubych i sztywnych kartonikach.
Jedyne na co zwróciłabym uwagę to fakt, że elementy nie są standardowymi puzzlami. Są pocięte w różny sposób i należy je do siebie dopasować. Jednak nie złączą się tak jak puzzle, więc przy wiercipięcie takiej jak Hania, co jakiś czas ułożone pary się rozsypują 😅
Ale to tylko dodatkowe wyzwanie dla malucha, więc można potraktować jako plus 😉

„Puzzle – cienie” z serii "Zabawa i nauka" - Alexander

W grze „cienie” mamy do znalezienia 24 pary, ćwicząc spostrzegawczość, koncentrację i analizę wzrokową. Dla najmłodszych dzieci zdecydowanie polecam. Dla starszaków może zwyczajnie być zbyt łatwa.

Zajrzyj także do gry „Łańcuch” z tej samej serii i innych fantastycznych gier firmy Alexander.

I nie zapomnij oczywiście podzielić się postem z przyjaciółmi 👀
👇👇👇👇👇👇👇

Komentarze

Najlepsze układanki lewopółkulowe!

Najlepsze układanki lewopółkulowe!
i plansze edukacyjne :)