DIY dla dzieci: zabawa cieniem

Zabawa cieniem? Czy cieniami? Czy zabawa w cienie? Koniecznie dajcie znać jak powinno być 😁

Ale do rzeczy! Muszę przestać pisać przy kolejnych pomysłach na zabawki, że są super proste - bo okazuje się, że cała nasza seria DIY dla dzieci jest łatwa w wykonaniu i już nie mam kolejnych synonimów, by opisać Wam jak jest łatwo tym razem.

DIY dla dzieci: zabawa cieniem zabawa cieniami

Czy w ogóle muszę coś pisać? 

Wykałaczka + kawałek papieru/tekturki/kartonika, do tego plaster lub taśma klejąca i gotowe!

Ja drukuję wybrany obrazek, a potem wycinam go razem z sztywnym kartonikiem, w taki oto sposób mam więc szybciutko masiakazaura, krasnoludka, kotka, czy co tylko Hania z tatą wymyślą 😁

Fantastyczna zabawa na jesienne wieczory, a zimowe już nawet popołudnia. U nas ostatnio jest ciemna noc przed 16stą, cienie są zatem idealne!

Co daje zabawa cieniem? 


Przyjrzyjcie się dokładnie zabawie w cienie i tym jak reaguje Wasze dziecko - choć to pewnie będzie zależne od wieku, w którym zaczynacie.
👉Tak naprawdę zabawa cieniami to jedno z pierwszych doświadczeń z zakresu fizyki. Okazuje się, że to co dla nas oczywiste, nie jest takie łatwe dla maluszków - przynajmniej tych najmłodszych, jak Hania.
DIY dla dzieci: zabawa cieniem zabawa dla dwulatka

Trzeba bowiem właściwie ułożyć rękę, przekręcić wykałaczkę czy patyczek, tak by kartonik dawał pełen cień, a gdy ruszy się zbyt mocno to... krasnoludek znika za kanapą... I... gdzie on się podział? Nagle wyskakuje i robi się coraz większy, a za chwilę zupełnie mały, w zależności od tego jak blisko jest światło - czy to nie magiczne? I niesamowite zarazem?
Wyobraźcie sobie tę przygodę z punktu widzenia brzdąca, który nigdy wcześniej świadomie nie doświadczał podobnego zjawiska. U nas był szał! A teraz jest ochocze machanie tymi niby-kukiełkami.
DIY dla dzieci: zabawa cieniem zabawa w cienie zabawa dla przedszkolaka

👉Ćwiczymy więc również koordynację oko - ręka, myślenie abstrakcyjne, a co nie mniej  ważne wyobraźnię!
👉Dla tych bardziej bojaźliwych dzieci to także rewelacyjna forma terapii pozwalającej wyzbyć się lęku przed ciemnością, a przynajmniej nieco go oswoić.

Nie żałujcie więc tych paru chwil na przygotowanie fajnych zwierzątek, postaci z bajek czy cokolwiek innego lubią Wasze dzieci i rzućcie się w wir fantastycznej zabawy.
❕Puść wodze fantazji, udawaj głosy, prezentuj scenki - niewątpliwie będzie to rewelacyjna aktywność przed wieczornym czytaniem 😊

Dobrej zabawy!😄

A na jaśniejsze chwile przygotuj także dla malucha ranne zwierzątko, które będzie mógł opatrzyć i koniecznie zajrzyj do innych naszych błyskawicznych zabawek DIY.

Nie zapomnij także podzielić się postem z przyjaciółmi 👀👀
👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇

Komentarze

Najlepsze układanki lewopółkulowe!

Najlepsze układanki lewopółkulowe!
i plansze edukacyjne :)