Biblioteczka Montessori - ćwiczenia, Wydawnictwo Egmont - recenzjaJednym z najważniejszych aspektów metody Montessori jest pozwolenie dziecku na doświadczanie – zdobywanie wiedzy i poznawanie świata samodzielnie, podczas gdy opiekun czy rodzic ma być swego rodzaju przewodnikiem. 

Ćwiczenia z cyklu Biblioteczka Montessori od wydawnictwa Egmont właśnie do tego zostały stworzone – by doświadczać: wycinać, kolorować, przyklejać – działać.
Ćwiczenia dedykowane są dla dzieci 4/7 lat.


Biblioteczka Montessori. Ćwiczenia - recenzjaĆwiczenia podzielone są na 4 duże działy: geografia, zwierzęta, rośliny oraz czas i pogoda.

🌍🌎W dziale "geografia" dziecko pozna kontynenty – ich kształt i umieszczenie na kuli ziemskiej – zwierzęta, które zamieszkują każdy z nich, a także nauczy się rozróżniać formy geograficzne. 
Poza wycinaniem zwierząt i przyklejaniem ich na właściwe kontynenty, znajdziemy tu ćwiczenia bardziej doświadczalne. Książka zachęca na przykład do stworzenia wiatraka, by sprawdzić czy wieje wiatr – zostały w tym miejscu zamieszczone oczywiście wzór i instrukcja.
Mamy także ćwiczenia, w którym dziecko stworzy własne jezioro i wyspę a nawet wulkan czy ocean.
Biblioteczka Montessori - ćwiczenia, Wydawnictwo Egmont - recenzja🌷🌾Kolejną część stanowią "rośliny"
Tutaj znajdują się szczegółowe ryciny liści, kwiatów, owoców i nasion. Oczywiście nie może zabraknąć cyklu życia roślin. 

Biblioteczka Montessori - ćwiczenia, Wydawnictwo Egmont - recenzja

Tak jak w każdym z pozostałych działów mamy tu dużo wycinania, przyklejania, a nawet zbierania liści, piórek czy szyszek – znów sporo doświadczeń.
To zdecydowanie część wspólna każdego z działów.


🐕🐘W dziale "zwierzęta" – zdecydowanie najbardziej rozbudowanym, na wstępie poznamy klasyfikację zwierząt, następnie dowiemy się więcej o ssakach, ptakach i owadach. Poznamy i przyporządkujemy ich ślady czy domy.

Biblioteczka Montessori - ćwiczenia,  recenzja

Biblioteczka Montessori - ćwiczenia, Wydawnictwo Egmont - recenzja

Tu także znajdziemy wiele kart do wycięcia i doświadczalnych ćwiczeń, jak choćby stworzenie ptasiego mobilu. Podstawowe informacje o otaczających nas zwierzętach zachęcą dziecko do obserwacji otaczającej nas przyrody.

Biblioteczka Montessori - ćwiczenia, Wydawnictwo Egmont - recenzja Biblioteczka Montessori - ćwiczenia, Wydawnictwo Egmont

Biblioteczka Montessori - ćwiczenia, Wydawnictwo Egmont - recenzja

Ostatnią część stanowi "czas i pogoda". Szczególnie czas to temat trudny w nauczaniu dla wielu rodziców. Ćwiczenia z Biblioteczki Montessori jednak niosą sporo pomysłów na ugryzienie tego zagadnienia. Mamy tu linię czasu, pasek wieku, tabele pozwalające rozróżnić teraźniejszość, przeszłość i przyszłość oraz ćwiczenia pozwalające rozeznać się w porach dnia i porach roku.

Biblioteczka Montessori - ćwiczenia, Wydawnictwo Egmont - recenzja

Tak jak w przypadku Biblioteczki Montessori. Świat miałam spore wątpliwości co do kilku aspektów, tak "Ćwiczenia" są naprawdę godne polecenia: szczegółowe ilustracje, duża czytelna czcionka i cała masa ćwiczeń, które zaktywizują każde dziecko. 
Kreatywny rodzic wyciśnie z tych ćwiczeń naprawdę wiele, wykorzystując je na wiele różnych sposobów, pozwalając na naukę wieloma zmysłami, przy wielu różnych okazjach.
Co więcej książka oferuje nam gotowe do wycięcia karty edukacyjne czy naklejki, które pomogą w ich organizacji i przechowywaniu.

Biblioteczka Montessori - ćwiczenia, Wydawnictwo Egmont - recenzja

Ćwiczenia są więc świetną bazą do rozpoczęcia nauki o otaczającym nas świecie, a także pomocą w utrwalaniu i ćwiczeniu już posiadanych informacji.

Zajrzyj także do recenzji zestawu kart "Biblioteczka Montessori. Świat".
 
Jeśli recenzja spodobała Ci się, a ćwiczenia uznasz za godne uwagi podziel się postem ze znjomymi.
👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇

Komentarze

Najlepsze układanki lewopółkulowe!

Najlepsze układanki lewopółkulowe!
i plansze edukacyjne :)