seria "Disney Maluch. Moje pierwsze opowiastki", wyd. AMEET - recenzja


Moje pierwsze opowiastki to seria, w skład, której wchodzą cztery tytuły, pełne popularnych postaci z bajek Disney'a.

Każda nieco inna, każda jednak z wyraźną czcionką i walorem edukacyjnym.
Krótkie historyjki, pełne dialogów i ulubionych postaci sprawiają, że „Moje pierwsze opowiastki” rzeczywiście są świetnymi tytułami jako jedne z pierwszych do czytania maluchom. Idealne do czytania najmłodszym dzieciom przed snem.


„Ważny występ” to książeczka, w której główną rolę odgrywa najpopularniejszy chyba słoń w dziecięcym świecie, czyli Dumbo i jego mama.
Szykują się do ważnego występu, ale Dumbo nie chce przebierać się w wymyślne stroje, udawać pirata, strażaka czy królewicza. Dumbo chce po prostu być sobą.


„Jedziemy na wakacje” dzięki Myszce Minnie i jej przyjaciołom przybliży maluchom różne środki lokomocji i pokaże jakie są między nimi różnice. A co szczególnie ważne, że każdy może lubić podróżować inaczej i każda podróż może być atrakcyjna.Książeczki „Kochamy przyrodę” właściwie nie trzeba opisywać, tytuł mówi sam za siebie. Tuptuś i przyjaciele cieszą się z wiosny doceniając kolejne elementy otaczającej ich przyrody, a także swoją przyjaźń. Powtórzenia i onomatopeje przypadną do gustu każdemu maluchowi.
W „Nowym przyjacielu” natomiast Kubuś Puchatek próbuje dowiedzieć się jak zdobyć nowego przyjaciela. Skąd się go bierze i jak się to robi. Oczywiście podpowiada mu gromadka przyjaciół dobrze już dzieciom znana – Maleństwo, Prosiaczek, Tygrysek i Kłapouchy.Seria dedykowana dzieciom dwuletnim i starszym.


A jeśli interesuje Cię nauka czytania dla dzieci przez zabawę koniecznie zajrzyj do mojego e-booka "Nauczanie przez otaczanie: 98 zabaw w czytanie". 
Komentarze

Najlepsze układanki lewopółkulowe!

Najlepsze układanki lewopółkulowe!
i plansze edukacyjne :)