DISNEY MALUCH. "HAU!" i "MIAU" - wydawnictwo AMEET - recenzja


"MIAU!" i "HAU" to jedne z pierwszych wyrazów dźwiękonaśladowczych, jakie prezentujemy dzieciom. W końcu kot i pies to również dwa najpopularniejsze zwierzątka domowe.
Tym razem przybywają do maluszków w formie całokartonowych, pełnych rymów i uroczych ilustracji książeczkach.


Jak się możecie domyślić książeczka „Hau” to zbiór rymowanek, wierszyków o psach, „Miau” natomiast o kotach.Wierszyki są rytmiczne i zabawne, kolorowe, niezwykle urocze ilustracje natomiast zachęcą do przeglądania książeczek już najmłodszych czytelników.
Nie mogę również nie wspomnieć o jednej z najistotniejszych dla mnie rzeczy w przypadku książek dla dzieci, czyli czcionce.


W końcu najlepiej, by poza wartością merytoryczną książka wspierała również naukę czytania u dzieci.
W tym temacie wydawnictwo AMEET zawsze prezentuje najwyższy poziom, tak i tutaj nie jest inaczej – czytelna czcionka, na białym lub bardzo jasnym tle, ułatwia stawianie pierwszych kroków na drodze samodzielnego czytania.


Obecność onomatopei i rewelacyjne ilustracje spodobają się najmłodszym, a rytmiczne wierszyki przekonają również przedszkolaków.


A jeśli interesuje Cię nauka czytania dla dzieci przez zabawę koniecznie zajrzyj do mojego e-booka "Nauczanie przez otaczanie: 98 zabaw w czytanie". 

nauka czytania dla dzieci - zabawy w czytanie globalne i metoda domana e-book

Książeczka "HAU!"
Książeczka "MIAU"Komentarze

Prześlij komentarz

Najlepsze układanki lewopółkulowe!

Najlepsze układanki lewopółkulowe!
i plansze edukacyjne :)