Matematyka dla dzieci: wyobraźnia przestrzenna

Tym razem, by wprowadzić malucha w świat poważnej matematyki nie potrzebujesz niczego poza kartką i długopisem (ewentualnie mazakiem) i drobiazgami, które masz wokół siebie.

Matematyka dla dzieci: wyobraźnia przestrzenna

Wyobraźnia przestrzenna nie jest moją najmocniejszą stroną :/  Pamiętam dobrze, jak na każdym egzaminie z maturą włącznie, musiałam brać arkusz egzaminacyjny w dłonie i próbować choć mniej więcej składać go, imitując siatkę figury, którą podano w zadaniu.

Dlatego też od małego zachęcam Hanię do ćwiczenia tej niezwykle istotnej umiejętności, która przydaje się nie tylko w świecie matematyki, ale również w życiu codziennym.

Tak jak dziecko ma "poruszać" w myślach kropkami w metodzie Domana, ucząc się liczyć, tak tym razem poruszamy, obracamy przedmioty, by odszukać figury płaskie, jakie stworzą po odrysowaniu.

Rozejrzyj się po mieszkaniu i poszukaj przedmiotów, które możesz odrysować na kartce, a które stworzą ciekawe wzory. Najwięcej ich znajdziesz prawdopodobnie wśród dziecięcych zabawek.
Drobiazgi włóż do koszyczka, a kartkę z konturami połóż przed dzieckiem  - gotowe!

Teraz maluch musi jedynie rozruszać szare komórki i położyć przedmiot we właściwy sposób.
Sami zobaczcie - nie zawsze jest to oczywiste 😀👇Koniecznie zajrzyj również do naszych matematycznych guzików, które uczą w zabawie kategoryzacji.
A jeśli interesuje Cię nauka matematyki dzieci od pierwszych miesięcy życia przeczytaj posty o matematyce metodą Domana - tutaj znajdziesz spis treści związanych z metodą Domana.

I jak zawsze, będę Ci wdzięczna, jeśli podasz post dalej, swoim przyjaciołom 👀
👇👇👇👇👇👇👇👇

Komentarze

  1. 42 year old Assistant Media Planner Cale Matessian, hailing from Victoriaville enjoys watching movies like Vehicle 19 and Yoga. Took a trip to Yin Xu and drives a Prelude. Polecane do czytania

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Najlepsze układanki lewopółkulowe!

Najlepsze układanki lewopółkulowe!
i plansze edukacyjne :)