Klasyfikacja, segregowanie, kolory i czytanie globalne - genialnie proste guziki!

Tym razem pokażę Wam genialną w swej prostocie zabawę, którą robiliśmy z Hanią sporo czasu temu (film jest z września - miała wówczas równe 2 lata) i nie mogę Wam jej nie pokazać. 

Potrzebujecie naprawdę niewiele! Kolorowe guziki, do tego miseczki czy talerzyki i podpisy.


Oczywiście guziki możecie zastąpić żetonami czy nawet klockami w różnych kolorach. 

Zabawa pozwala ćwiczyć klasyfikację operacyjną, kolory i w naszym przypadku czytanie globalne. 
Jeśli nie uczycie dziecka czytać metodą Domana (zachęcam do rozpoczęcia ;)) możecie naturalnie wytłumaczyć maluchowi o co chodzi, albo jeszcze lepiej zacząć segregować razem z nim. 

Zwłaszcza klasyfikacja jest umiejętnością niezwykle istotną, leży u podstaw nie tylko matematyki, ale rozumienia rzeczywistości w ogóle.

Jak pisze profesor Edyta Gruszczyk - Kolczyńska:

"Im sprawniej dziecko klasyfikuje, tym łatwiej mu rozumieć rzeczywistość, porządkować ją i nazywać."


Wykorzystując guziki, w kolejnych zabawach możecie poprosić dziecko o klasyfikowanie według ich wielkości, kształtu czy ilości dziurek. 

Nasz filmik jest nieco chaotyczny, nie spodziewaliśmy się bowiem, że Hania bez słowa rozgryzie naszą zabawę. Zdążyłam tylko rozłożyć talerzyki z podpisami, a Hania już wrzucała guziki we właściwe miejsca.

Zajrzyj również do zakładki "liczenie metodą Domana", a także do innych naszych łatwych, szybkich w przygotowaniu zabaw i zabawek DIY.

Zapisz się na moje szkolenie "Jak nauczyć dziecko czytać w zabawie"


I nie zapomnij podzielić się postem z przyjaciółmi👀
👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇

Komentarze

  1. 39 yrs old Social Worker Giles Borghese, hailing from Cold Lake enjoys watching movies like "Sea Hawk, The" and Sudoku. Took a trip to Major Town Houses of the Architect Victor Horta (Brussels) and drives a Mercedes-Benz 38/250 SSK. kliknij tutaj

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Najlepsze układanki lewopółkulowe!

Najlepsze układanki lewopółkulowe!
i plansze edukacyjne :)