„Skarpetka na tropie, czyli kto ukradł złoty guzik” Justyna Bednarek, Wyd. Poradnia KPrzygody dziesięciu skarpetek są książką niezwykle modną i popularną.

Jeśli jakimś cudem jeszcze o niej nie słyszeliście koniecznie zajrzyjcie do recenzji

W odpowiedzi na rosnącą popularność przygód rozparowanych skarpet powstała kolejna część, tym razem pełna zagadek i łamigłówek.


„Skarpetka na tropie” to historia w ogóle niezwiązana z wcześniejszymi przygodami skarpetek, dlatego może być zeszytem ćwiczeń również dla dzieci, które się z nimi nie zapoznały. 
Dla fanów wcześniejszych części, będzie to jednak pozycja jeszcze bardziej interesująca.

Mamy tutaj zupełnie nową opowieść o skarpetce, która poszukuje zaginionego złotego guzika od żakietu mamy małej Be. Znów przeżywa różne przygody, tym razem uczestniczy w nich również dziecko rozwiązując łamigłówki, dorysowując postacie czy znajdując właściwą drogę. 

„Skarpetka na tropie, czyli kto ukradł złoty guzik” Justyna Bednarek, Wyd. Poradnia K

„Skarpetka na tropie, czyli kto ukradł złoty guzik” Justyna Bednarek, Wyd. Poradnia K

Niektóre zadania w mojej ocenie są niewiele związane z samą historią i wydają się być dorzucone bez większego przemyślenia, jak choćby polecenie pomalowania bocianów – tak "o", pojawiają się znikąd, nie mając żadnego związku z opowieścią.

skarpetka na tropie

„Skarpetka na tropie” to jednak przede wszystkim zeszyt ćwiczeń i tak bym go potraktowała – historia ma być, wydaje mi się, dodatkiem, uatrakcyjniającym zadania dla wielbicieli „Przygód skarpetek”.

Zadania są różne. Niektóre zachęcają do wyzwolenia pokładów kreatywności: ozdabianie ubrań mamy małej Be czy narysowanie "chomiczątkom czegoś przepysznego na talerzu" – bez precyzyjnych poleceń, dziecko rysuje co tylko przyjdzie mu do głowy. 

skarpetka na tropie poradnia k

Inne – bardzo mi się spodobały, to ćwiczenia językowe – wyszukiwanie rymów, układanie wyrazów z porozrzucanych sylab czy nazywanie i dopasowywanie ilustracji do luki w tekście. 

„Skarpetka na tropie, czyli kto ukradł złoty guzik” Justyna Bednarek, Wyd. Poradnia K

Nie zabrakło tu także wyszukiwania różnic, znajdowania na obrazku skarpetek i całej masy kolorowania. Są też krzyżówki i właśnie jedną z nich należy rozwiązać, by dowiedzieć się kto jest złodziejem tytułowego złotego guzika.

Może już rozwiązaliście tę zagadkę z Waszymi maluchami? Podzielcie się wrażeniami 👀

a jeśli ta recenzja spodobała Ci się podziel się nią oczywiście ze znajomymi.
👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇

Komentarze

Najlepsze układanki lewopółkulowe!

Najlepsze układanki lewopółkulowe!
i plansze edukacyjne :)