DIY dla dzieci #7 - sensoryczne pudełko na spinacze - motoryka mała


prosta zabawka DIY, zabawki DIY
Spieszę do Was z kolejną odsłoną zabawki DIY. Do znudzenia rozwijamy motorykę małą - w końcu ma ona niebagatelny wpływ na rozwój dziecka. Motoryka mała wiąże się z rozwojem mowy, umiejętnością pisania w przyszłości czy koordynacją ruchów. Oczywiście zalet rozwijania motoryki małej jest mnóstwo, jestem pewna, że nie muszę przekonywać Was o jej wielkiej wartości.


Jak zawsze zabawka tania i łatwa w wykonaniu - czy szybka - kwestia Waszych zdolności manualnych i zaawansowania opcji, którą wybierzecie.Jak rozwijać motorykę małą?

Czego potrzebujesz? 


rozwój motoryki małej, zabawki DIY
rozwój motoryki małej, rozwój dzieckaOczywiście pudełka, klamerek do bielizny i w opcji podstawowej to wszystko 😁 
Tak naprawdę samo nakładanie i zdejmowanie klamerek na i z pudełka będzie rozwijało paluszki Twojego malucha. 


Jako, że lubię zrobić zawsze więcej i wykorzystać pełnię możliwości, u nas pojawia się znów wątek sensoryczny i kolorystyczny. 
Jak łatwo się domyślić kolory klamerek odpowiadają kolorom ścianek pudełka. Dziecko dalej szlifuje zatem segregowanie i znajomość kolorów.

Element sensoryczny? Wyszedł całkiem przypadkiem - szukałam jak najbliższego odwzorowania koloru spinacza - u nas ścianki pudełka pokryte są więc papierem o różnej fakturze oraz filcem.

rozwój dziecka, rozwój motoryki małej, rozwój sensoryczny

Z możliwości dodania akcentu sensorycznego zdałam sobie sprawę dopiero kiedy odnalazłam dość bliskie połączenie kolorów na innych materiałach (papier i filc) - te faktury nie są więc maksymalnie zróżnicowane. Jeśli jednak chcesz wykorzystać ten pomysł, postaraj się o zróżnicowany materiał do pokrycia ścianek, tak by dziecko mogło poza operowaniem spinaczami rozróżniać różne tkaniny czy papiery.

sensoryczne pudełko na spinacze - jak rozwijać motorykę małą
Spinacze specjalnie na tę okazję kupiłam w niezastąpionym Pepco za całe 5 zł, z czego drugie tyle spinaczy pozostało do wykorzystania.

motoryka mała, rozwój dziecka, rozwój sensoryczny


Filc podobnie, kupiony przy innej sposobności podajże za jakieś 3 zł paczka. U nas ozdoba pudełka "trzyma się" na klej na gorąco - co daje najtrwalszy efekt.

motoryka mała, rozwój motoryki małej, rozwój dzieckaJeśli chcesz zorganizować zabawkę "na szybko" możesz spokojnie użyć taśmy dwustronnej lub nawet kolorowego papieru samoprzylepnego, licząc się jednak z tym, że "opakowanie" zostanie prawdopodobnie szybko wyeksploatowane i zdarte. Niemniej swoją funkcję spełni, a przecież o to właśnie chodzi. 

Inne opcje wykorzystania spinaczy 

Jeśli masz już spinacze, możesz wykorzystać je w bardziej praktycznych sytuacjach. 
Możesz pozwolić dziecku zapinać je na złożonej suszarce lub zamocować wzdłuż pudełka czy wiaderka drucik imitujący suszarkę na pranie
Jeśli masz na balkonie lub w ogrodzie siatkę, możesz zaproponować dziecku przyczepianie i zdejmowanie spinaczy właśnie na nią. 

Dobrej zabawy!


❕❕❗Zobacz koniecznie inne rozwijające zabawki DIY.❗❕❕

Na pewno zainteresuje Cię post "8 sposobów edukacyjnych zabaw z patyczkami kreatywnymi" oraz "8 pomysłów na edukacyjne wykorzystanie plasteliny"

A w naszym sklepie znajdziesz wiele plansz rozwijających motorykę małą. Jeśli spodobał Ci się ten pomysł podziel się nim koniecznie ze znajomymi 😊
👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇

Komentarze

  1. Wygląda bardzo prosto, ale pomysł super! Mój mały uwieeelbia spinacze. Zobaczymy czy go coś takiego wciągnie

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Proste pomysły wydają się najlepsze :) zwłaszcza przy takich małych łobuzach, kiedy czasu i rąk zawsze jest za mało :D Mam nadzieje, że synkowi pudełko również się spodoba! :)

      Usuń

Prześlij komentarz

Najlepsze układanki lewopółkulowe!

Najlepsze układanki lewopółkulowe!
i plansze edukacyjne :)