Świąteczne LAST MINUTE! - czyli 10 rozwijających prezentów, które zachwycą Twoje dziecko

Mikołajki już za nami🎅, Święta zbliżają się wielkimi krokami.🎄
Zwłaszcza rodzice maluchów, wiedzą jak szybko mijają tygodnie :) 
Nawet nie wiem kiedy ten czas minął, a przed naszą rodzinką już Drugie Święta z Hanią!
Jeśli Wy też jesteście zasypani obowiązkami i nie macie pomysłu na prezenty, przygotowałam dla Was taką mini ściągę. 
Wiele z poniższych propozycji to rzeczy, które już mamy i świetnie się sprawdzają, inne są również naszym pomysłem na prezent w te Święta.
Niektóre z zabawek mogliście widzieć już na moim blogu, a niektóre dopiero będą opisywane - tak czy inaczej - zapraszam Was na poniższe zestawienie!

1. Układanki.


To nie artykuł o wszystkich plusach konkretnych propozycji, dlatego ograniczę się do minimum. To mój ulubiony pomysł na prezent na każdą okazję.
Układanki rozwijają motorykę małą, uczą kształtów, kolorów, a często wielu innych rzeczy - jak choćby przyporządkowywania elementu to obrazka, 
np. zwierzęcia do jego ulubionego pożywienia🐄🐃🐇. 
Do tego układanki zajmują dzieci na dłuższe chwile - nie marzmy o godzinach, ale  przynajmniej można zdążyć wypić kawę ;)
Jedną z układanek, które posiadamy opisywałam Wam już tutaj. A poniżej inne układanki, które zajmują Hanię oraz propozycje do kupienia :)

2. Sortery.


Sortery to kolejna propozycja mocno edukacyjna. O niektórych pisałam Wam tutaj. Posiadamy oczywiście również zwykły, klasyczny sorter, który musi znaleźć się w każdym domu ;)
3. Bilibo.


Bilibo to moja propozycja "z przyszłości". Nie mamy, ale zamierzamy mieć - to również dla nas pomysł na te Święta :) Mam nadzieję, że się skusicie, mnie mnogość możliwości zachwyciła. To zabawka idealnie wpisująca się w ideę "dla dziecka wszystko jest zabawką i zrobi z nią wszystko co możliwe i nie tylko".

4. Tunele, namioty, bazy i domki


Tutaj nie mam dla Was gotowej recepty. Wszystko zależy od Waszego dziecka i jego temperamentu oraz wieku. U nas w domu królowały długo tunele z namiotem z Ikei. Rozstawialiśmy je w różnych kombinacjach i świetnie służyły Hani przez ponad pół roku. Jak to bywa z zabawkami potrafią się znudzić. Teraz więc są składane i wystawiane co jakiś czas, by na nowo budzić zachwyt 😸
Poniżej ilustracja ze strony Ikei - Tunel BUSA z namiotem - u nas w konfiguracji 2 tunele i namiot.


Możecie jednak zdecydować się na inne tego typu "domowe tory przeszkód" albo wybrać coś co bardziej będzie "domkiem" dla Waszego malucha. Tak czy inaczej wszelkie bazy, skrytki i miejsca, w których maluch może się schować będą dla niego wyśmienitą propozycją.


Namiot:
Tunele:

5. Instrumenty!


O tym na pewno powstanie osobny post! Muzyka i instrumenty są bardzo ważnym elementem naszego życia. Dlatego też Hania od małego posiada tamburyna, bębenki, grzechotki, marakasy, pałeczkę z janczarami i wiele innych hałasujących akcesoriów. Ja osobiście lubię prawdziwe instrumenty, wydające prawdziwe dźwięki, nie elektroniczne, wydające różne dźwięki mimo tego samego uderzenia lub co gorsza bębenki czy cymbałki grające melodyjki.

6. CzuCzu


Z każdym kolejnym punktem stwierdzam, że nie mogę zdecydować się co lubię najbardziej. CzuCzu to również strzał w 10! Hania swój zestaw otrzymała na Roczek, na Święta otrzyma kolejne pozycje. CzuCzu to o tyle fenomenalna sprawa, że znajdzie się w tej serii coś dla każdej grupy wiekowej i z pewnością zajmie każdego malucha.

Poniżej pozycje, które posiadamy - zdjęcia z oficjalnej strony CzuCzu.


Poznaję Koło
Cyferki do pary
Odkrywam kwadrat i trójkąt

7. Klocki


Klocki to także pozycja wdzięczna i ponadczasowa. My zaczęliśmy od zwyczajnych, najbardziej pospolitych klocków. Teraz przymierzamy się do większej opcji - może klocki budowlane, imitujące cegły?Magabloks
Klocki cegły

8. Półkule lub stopy sensoryczne.


To również mój świąteczny pomysł, a więc dopiero zostanie zakupiony. Wpadły mi w oko półkule i stopy, ale tak naprawdę może być to dowolny kształt i dowolna figura z sensorycznymi wypustkami. Stworzę za ich pomocą swego rodzaju "tor przeszkód" z różnymi doznaniami - z czymś twardym, czymś miękkim i czymś takim :)


To propozycja tak naprawdę dla każdego dziecka. Może bowiem służyć i dziecku uczącemu się raczkować i maluchowi próbującemu stawiać pierwsze kroki, jak i oczywiście dzieciom już szalejącym swobodnie na nóżkach jak Hania :)

9. Książki!


Tutaj to temat rzeka. Niektóre pozycje już Wam opisywałam. Jak choćby OnoMaTo czy Dotykanki.
Ale nasza biblioteczka jest pokaźna, a Hania domaga się by wciąż i wciąż rosła!
Oczywiście będę powiększała ilość postów na temat wartych uwagi pozycji, póki co rzutem na taśmę zachęcam do zakupu jednej z moich ulubionych publikacji Agnieszki Frączek (u nas jest to baaaardzo lubiana autorka) w linku poniżej.
Mimo że nie podaję tu konkretów to zaznaczyłam ten punkt, by w Waszych prezentach znalazły się książeczki! Nie zapomnijcie o nich bez względu na wiek dziecka.

10. Materiały do nauki metodą Domana.


I na koniec oczywiście nie może zabraknąć naszych ukochanych materiałów. Święta to wspaniała okazja by zacząć naukę! Nieważne czy zdecydujesz się na matematykę, czytanie czy język obcy - będzie to na pewno niezwykły i przyszłościowy prezent.


Mam nadzieję, że wybierzesz coś z mojego zestawienia. Pochwal się również swoimi pomysłami na Gwiazdkowe prezenty ;)
Udostępnij ten artykuł znajomym - może oni także wybiorą z niego coś dla siebie?

🎄Dobrej zabawy przy wyborze prezentów. W końcu nie ma nic lepszego niż ich dawanie!🎄

Komentarze

Najlepsze układanki lewopółkulowe!

Najlepsze układanki lewopółkulowe!
i plansze edukacyjne :)