DIY dla dzieci: układanka geometryczna

Tym razem Was zaskoczę! Zawsze w rubryce DIY dla dzieci (no prawie zawsze) piszę, że będzie super łatwo i super szybko. Wreszcie czas na coś innego 😉
Nie będzie aż tak łatwo no i szybko też nie bardzo. Ale bez problemu dacie radę! 
A naprawdę warto, bo ta układanka robi póki co największą furorę ze wszystkich, które dla Hani dotychczas przygotowałam.
Gdy tylko ją dostała układała ją kilka razy pod rząd! Warto więc poświęcić chwilkę czasu 😊

DIY dla dzieci: układanka geometryczna

Jak zrobić geometryczną układankę DIY? 


⓵ Potrzebujesz jak zwykle kartonu, nożyka lub skalpela i mazaków. Przyda się klej na gorąco.

⓶ Wytnij dwa koła z kartonu. Jedno będzie docelową układanką, a drugie jej podstawą - czyli powierzchnią, na której będziemy układać wzór.

⓷ Z jednego koła wytnij nieco mniejsze koło, tak, by otrzymać ramkę. Ramkę przyklej do nienaruszonego koła, podstawy.

DIY dla dzieci: układanka geometryczna


⓸ Włóż koło do ramki i narysuj na nim kształt, który będzie do ułożenia.
Istotne by wszystkie poziomy były oznaczone. Pewnie nie wytniesz kół idealnie, później dziecku będzie trudno dopasować jeden element do drugiego. Warto już na tym etapie zaznaczyć kontury kolejnych okręgów, by było wiadomo, w którym miejscu przy ramce układać kolejne elementy.

DIY dla dzieci: układanka geometryczna


⓹ Teraz możesz powycinać kolejne poziomy okręgów.

⓺ Na pierwszym pierścieniu powycinaj kształty i odrysuj je na podstawie. Do także ułatwi dziecku właściwe odszukanie ramek i umiejscowienie jej na planszy.⓻ Resztę już chyba wiesz jak zrobić ;) Porozcinaj pozostałe elementy i pokoloruj :)By łatwiej było Ci odrysowywać figury na pierwszym pierścieniu skorzystaj z tego co masz pod ręką. Jako, że najczęściej wykonuję to nasze DIY w kuchni, pod moją ręką znalazły się oczywiście foremki do ciastek.

Niech Was nie zraża ilość wycinania - takie układanki DIY to fajna zabawa - zarówno dla dziecka przy układaniu, jak i dla rodzica przy wykonywaniu. No to do dzieła!
Będzie mi bardzo miło, jeśli pochwalisz się swoim dziełem tutaj, na Fanpage;u lub na naszej grupie.

A jeśli szukasz innych tego typu zabawek koniecznie przejrzyj nasze zabawki DIY dla dzieci, a szczególnie kartonową przeplatankę czy matematyczną biedronkę.

No i koniecznie poślij ten pomysł w świat, dzieląc się nim z przyjaciółmi 😍
👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇

Komentarze

  1. 30 year old Librarian Arthur Borghese, hailing from Gimli enjoys watching movies like "Resident, The" and Driving. Took a trip to Historic Town of Goslar and drives a LS. zobacz tutaj teraz

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Najlepsze układanki lewopółkulowe!

Najlepsze układanki lewopółkulowe!
i plansze edukacyjne :)