Zielniki Wydawnictwa ARKADY – recenzjaJeśli śledzicie bloga wiecie jak bardzo cenię otaczanie dzieci faktami – realnymi fotografiami, prawdziwymi, rzetelnymi informacjami. 

Uwielbiam też dawać Hani szansę testowania i doświadczania, bo w taki sposób małe dzieci (dorośli zresztą również) uczą się najlepiej.

Zielniki Wydawnictwa ARKADY dają szansę na łatwe połączenie jednego i drugiego.


Zielniki Wydawnictwa ARKADY – recenzja


Wielkimi krokami zbliża się jesień, więc najbardziej wykorzystywany przez nas jest obecnie „Zielnik. Drzewa i krzewy liściaste”. W serii ukazały się także „Drzewa i krzewy owocowe”, „Kwiaty pól i łąk”, „Rośliny uprawne”, „Runo leśne” oraz „Warzywa”.

Zielniki skonstruowane są w bardzo podobny sposób. Początkowo mamy informacje wstępne – np. co to są zioła czy rośliny uprawne. 

Dalej możemy natomiast poznać ryciny różnych kwiatostanów lub liści

W każdym z nich znajdziemy także instrukcję jak założyć i prowadzić zielnik, w zależności od tego co będziemy w nim zbierać. Dowiadujemy się, więc jak suszyć liście czy zioła. 


Główna część Zielników to oczywiście „to co mamy zbierać” 🍂🍁🍀🌿Po lewej stronie znajduje się informacja o roślinie, pole na wpisanie daty i miejsca znalezienia oraz przyklejenie naszego zbioru. 


Po prawo natomiast mamy kolorową rycinę rośliny (czy liścia w przypadku drzew i krzewów) oraz jej nazwę.


W każdym z zielników mamy wolne miejsce na wklejenie własnych roślin oraz notatki.

Samo wydanie także jest świetne. Ilustracje są bardzo czytelne, dzięki czemu dużo łatwiej odnaleźć właściwy gatunek rośliny. Ułatwia to także wzór (szara wersja kolorowej ilustracji) w miejscu, w którym mamy wkleić nasze znalezisko.I wisienka na torcie, czyli gumka, która zabezpieczy nasze zielniki przed przypadkowym otwarciem i zniszczeniem naszej pracy. 


Podsumowując Zielniki wydawnictwa Arkady są pozycją niezwykle wartościową. 

Pozwolą uatrakcyjnić spacery, uczynić je przygodą, a nawet w pewnym sensie, detektywistyczną zagadką. 

A dzięki dostępności kilku tytułów, możemy zaopatrzyć się w propozycję na każdą porę roku😊


Nam Zielniki niezmiernie przypadły do gustu. Jeśli spodobały się również Tobie, podziel się recenzją ze znajomymi.
👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇

Komentarze

  1. 51 year-old Account Coordinator Bernadene Beevers, hailing from Saint-Sauveur-des-Monts enjoys watching movies like Princess and the Pony and Flag Football. Took a trip to St Mary's Cathedral and St Michael's Church at Hildesheim and drives a Mazda2. przeskocz to strony

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Najlepsze układanki lewopółkulowe!

Najlepsze układanki lewopółkulowe!
i plansze edukacyjne :)