Zabawa na każdą chwilę! Odkręcamy - zakręcamy

Pewnie na pierwszy rzut oka zdjęcie sugeruje "zabawę" w segregację śmieci.... Nic bardziej mylnego ;) 

Oto nasze cudowne pudełko, które jest u nas hitem ostatnich dni. 
To pudełko, które (znów) przygotujesz w kilka chwil rozglądając się po mieszkaniu. 

W tym momencie - jeśli śledzisz mojego bloga - zaczynasz wyczuwać, że naprawdę wszystko może stać się zabawką. I to nie byle jaką! W końcu mówimy tu tylko o zajmujących i rozwijających zabawkach ;) 


To dobry czas, żeby przewartościować swoje spojrzenie na produkty - o ile jeszcze tego nie zrobiłeś. Zanim coś wyrzucisz zastanów się, czy nie możesz z tego zrobić "edukacyjnego" użytku. O zabawie za dużo mówić nie trzeba. 
Pudełko, a w nim... butelki, pojemniczki, słoiczki, etc. 


O co chodzi? Trzeba odkręcić, a później zakręcić każdą z rzeczy. Pokaż dziecku jak to zrobić, a potem zachęć, by zrobiło to samodzielnie. 
Oczywiście nie naciskaj, daj przestrzeń i możliwości... Czasem zabawa idzie krok dalej - np. dzisiaj zostałam zaskoczona układaniem mini wieży ze słoiczków, które da się na sobie postawić 😁 Ok! To też super opcja - zwłaszcza, że najpierw trzeba było je pozakręcać 😉

U nas pudełko okazało się prawdziwym hitem, mogę pić kawę nieco dłużej 😍 
Niepokojące jednak okazuje się znów tempo, w jakim kolejne zamykania są opanowywane. Cóż... trzeba rozglądać się dalej i wymieniać zamknięcia na nowe. 

Poza fantastycznym wsparciem motoryki małej, dziecko uczy się także zauważać rozmiary - u nas średnice. Zauważa jaki rozmiar nakrętki może pasować, do której butelki czy pojemnika. 
Przygotuj swoje pudełko i zobacz jak fajnie spędzicie przy nim czas! 

Dobrej zabawy! 

Komentarze

Najlepsze układanki lewopółkulowe!

Najlepsze układanki lewopółkulowe!
i plansze edukacyjne :)