DIY dla dzieci #2 Rurki i kubeczek - ćwiczenia motoryki małej

W przeciwieństwie do naszych Domanowych metod o tym, jak istotny jest rozwój motoryki zarówno małej, jak i dużej, większość z Was słyszała niejednokrotnie. 
Jako, że ten cykl składać się ma z krótkich postów, nie będę rozwijać tematu motoryki - będzie na to miejsce w osobnym artykule. 

Nadmienię tylko - gdyby jednak ktoś z Was nie wiedział:

  • motoryka duża dotyczy ogólnego rozwoju fizycznego, dotyczy całego ciała lub znacznej jego części - bieganie, skakanie, etc.
  • motoryka mała dotyczy sprawności palców i dłoni - mikro-ruchy czynności manualnych. 

Jak ćwiczyć z dzieckiem motorykę małą?

Ta zabawka domowej produkcji rozwija właśnie motorykę małą. Jest super prosta, super tania i jej wykonanie zajmuje 30 sekund. 

Potrzebujesz więc kubeczka z zakrętką i dziurką na słomkę. Do kupienia w Pepco czy każdym większym markecie. Ja swój kupiłam za całe 2 zł. Do tego potrzebujesz kilku zwykłych słomek (lub dla utrudnienia słomek dołączonych do takich kubeczków - są grubsze i większe i trudniejsze do wrzucenia). Słomki tniesz na kilka części i gotowe! Dziecko od razu wie co ma z tym zrobić 😀
Cel to oczywiście wrzucić wszystkie słomki do słoiczka. 

Możesz oczywiście wykorzystać inny pojemnik i zrobić w nim dziurkę - zakupienie gotowego kubka jednak oszczędza czas i daje nam estetycznie wykończony otwór. 
Kubek, który zakupiliśmy jest z grubego szkła, niełatwo go potłuc, mimo tego nie jest to rozwiązanie, z którym można dziecko zostawić samo :) Poza tym zabawka sprawdza się świetnie! 

Komentarze

  1. Polecam w takich zabawach wykorzystywać słomki papierowe zamiast słomek plastikowych. Eko jest ważne i warto dzieciakom przekazywać dobre wzorce w tym zakresie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Akurat jeśli chodzi o same zabawki to moje maluchy mają ich już dość sporo. Fajnie, że odkąd również posiadamy zabawki ogrodowe do piasku https://modino.pl/ogrodowe-do-piasku to zauważam, że dzieci najchętniej by do domu nie wracały.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Najlepsze układanki lewopółkulowe!

Najlepsze układanki lewopółkulowe!
i plansze edukacyjne :)