Witaj! 

Bardzo cieszę się, że tu trafiłaś/eś. 
Skoro tak to zależy Ci na rozwoju Twojego dziecka - na tym by osiągnęło ponadprzeciętne wyniki, na tym więc by pozostało geniuszem, którym jest w tym momencie. 
Musisz mieć świadomość, że ono NAPRAWDĘ JEST GENIUSZEM. 
Mówimy o nawet najmniejszych dzieciach, niemowlętach noworodkach. Właściwie nie ma dolnej granicy wieku, w którym możesz zacząć przygodę z nauką.

Pokażę Ci na tym blogu jak możesz w łatwy i szybki sposób:

  • nauczyć dziecko czytać
  • nauczyć dziecko liczyć
  • sprawić by jego słuch był perfekcyjny, by dziecko było muzykalne, 
  • rozwinąć sprawność ruchową dziecka, 
  • dać dziecku wiedzę encyklopedyczną
i wiele, wiele innych rzeczy - zaglądaj tu regularnie, a sam się przekonasz. 


Jeśli Twoje dziecko dopiero ma przyjść na świat, nie ukrywam, że jesteś w najlepszej sytuacji! 
Masz jeszcze chwilkę, żeby zgłębić wiedzę i przygotować materiały, a co najważniejsze zacząć już od pierwszego dnia dziecka! 
Jeśli Twoja pociecha jeszcze się nie przemieszcza jesteś w tej komfortowej sytuacji, że malec w pełni skupia się na Tobie. Możesz pokazać mu wszystko, a on nigdzie sobie nie pójdzie, jesteś jego głównym zainteresowaniem i nic nie cieszy go bardziej niż kontakt z Tobą i Twoja obecność. 
Gdy maluch jest już mobilny musisz wysilić się trochę bardziej. Dziecko ma do poznania cały świat, więc nie możesz być nudny i tracić jego cennego czasu - jest tyle do zobaczenia, dotknięcia i spróbowania! 

Na rozwój i naukę nigdy nie jest za późno - to prawda. Jednak nasz mózg w przerażającej części rozwija się do 5 roku życia dziecka. Musisz jedna pamiętać, że z każdym dniem jego możliwości maleją. Oznacza to, że dziecko roczne uczy się dużo szybciej i łatwiej niż dziecko dwuletnie, dwulatek uczy się szybciej niż trzylatek, i tak dalej... 

Wiedza i umiejętności, które człowiek nabywa w dzieciństwie pozostają z nim na zawsze. W tym okresie dziecko chłonie jak gąbka. Sam pomyśl - czy nie jest tak, że pamiętasz wierszyki z przedszkola, ale nie pamiętasz wyuczonych regułek ze studiów? Albo nawet artykułu, który czytałeś w gazecie tydzień temu? 

Mając tego świadomość wszystko zmieni się w Waszym życiu. Ale będzie to zmiana równie rewolucyjna co rewelacyjna! 
Będąc mamą (w chwili pisania 10m-cznego) bobasa mam wrażenie jakbym wciąż walczyła z czasem. Mam tylko 5 lat - teraz już nieco ponad 4, by dać córce jak najwięcej wiedzy, informacji i umiejętności, które w przyszłości będą jej potrzebne. A przecież jest ich nieskończenie wiele, 5 lat to strasznie mało, by nauczyć wszystkiego. 5 lat to jednak bardzo dużo, by nauczyć wiele, tak wiele jak się da. Tym bardziej, że wyrabiając w dziecku pewne nawyki, a co najważniejsze zamiłowanie do nauki, za chwilkę ono samo będzie bardzo pomocne w tym procesie. 
Początek zalezy jednak od nas. 

Każde z zagadnień poruszonych w tym przydługim wstępie, będzie miało swój ciąg dalszy w poszczególnych artykułach, nie martw się, więc jeśli nie wszystko jest dla Ciebie jasne lub nie czujesz się jeszcze w pełni przekonany, że Twoje dziecko może nauczyć się wszystkiego. 

Komentarze

Najlepsze układanki lewopółkulowe!

Najlepsze układanki lewopółkulowe!
i plansze edukacyjne :)